Adwokat dla odszkodowań, rękojmi, reprezentacji w branży motoryzacyjnej

Jaro Artykuły 2 listopada, 2021

Motoryzacja to jedna z najprężniejszych dziedzin gospodarki. Obejmuje wszelkie sprawy związane z wykorzystaniem i eksploatacją pojazdów szynowych lub drogowych. Jeszcze do niedawna pojazdy te napędzane były silnikami wyłącznie spalinowymi, jednak ostatnie lata charakteryzują się prężnym rozwojem rynku pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych. Eksploatacja pojazdów wymaga odpowiedniej infrastruktury, sieci dróg, miejsc tankowania czy ładowania, warsztatów, miejsc parkingowych, garażowych etc. Motoryzacja to również rynek zbytu pojazdów, obrotu pojazdami napędzanymi silnikiem.

Prawo motoryzacyjne dla zainteresowanych 

Prawo motoryzacyjne to unikalna usługa, chociaż dotyczy ogromnej liczby osób prywatnych, firm i instytucji. Adwokat Łódź w zakresie tego prawa obsługuje i reprezentuje swoich klientów we wszystkim sprawach wchodzących w zakres definicji motoryzacji. Zajmuje się problemami rynku obrotu pojazdów wynikającymi np. ze sprzedaży używanego pojazdu, gdy po zakończeniu transakcji okazuje się, że kupiony pojazd miał ukrytą wadę. Ale adwokat specjalizujący się w takim zakresie prawa może ubiegać się o odszkodowanie na rzecz swojego klienta np. za dziurę w drodze, w wyniku której został uszkodzony samochód klienta. Jego usługa obejmuje również reklamacje napraw u mechanika, gdy naprawiony raz podzespół wciąż nie działa. Ogromną liczbę spraw w zakresie motoryzacji przysparzają zawsze prawnikowi spory o odszkodowania z tytułu OC za szkody komunikacyjne, wynikłe choćby z niedoszacowania strat jednej ze stron.

Adwokat w branży motoryzacyjnej 

Prawnik specjalizujący się w zakresie spraw motoryzacyjnych obsługuje również klienta zinstytucjonalizowanego we wszystkich sprawach związanych albo z przedmiotem jego działalności branżowej w obszarze motoryzacji albo korzystania z usług tej branży. Reprezentuje swojego klienta w kwestiach rękojmi czy reklamacji, ale też doradza i prowadzi szkolenia dla firm zajmujących się obrotem nowych oraz używanych pojazdów oraz warsztatów samochodowych, także narażonych na roszczenia klientów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *